Догляд за кутикулою – гарантія здорового і ідеального манікюру

Назад
14.03.2018

У цій статті ми розглянемо основні процедури по догляду за кутикулою, поради і рекомендації, які допоможуть зберегти ваш манікюр в ідеальному стані, забезпечуючи здоровий зовнішній вигляд шкіри, а, отже, і нігтьовій пластині.

Кутикула – призначення та характеристики

Нігтьова шкірка або эпонихий – це тоненька смужка шкіри (плівка), розташована по зоні росту нігтьової лунки і по краю валика. Її основне призначення полягає у захисті підстави нігтика від несприятливого проникнення мікробів, інфекцій і бактерій. Хибна думка багатьох людей, що нігтьова шкірка лише псує естетичний вигляд манікюру. Саме вона допомагає нігтикам рости здоровими, більш міцними і сильними.

Якщо за эпонихием не доглядати або робити це неправильно, то можуть виникнути неприємні моменти. Він може сильно пересихати, відмирати клітини і, як наслідок, з'являються задирки. Якщо їх неакуратно зрізати або відірвати, можна спровокувати запальний процес. Також якщо неправильно і нещадно вирізати кутикулу, ще й не відповідним інструментом, то може виникнути запальний процес на нігтьовому ложі або пошкодження самої пластини.

Багато в чому від того, яким способом обрізається эпонихий та як здійснюється за ними догляд, залежить здоров'я і гарний вигляд нагідок. Так само на нього впливає спосіб життя, вологість і температура повітря, частота контакту з водою і її жорсткість. Важливо стежити за станом манікюру, користуватися спеціальними засобами по догляду за шкірою рук та нігтів, виключати їх сухість і появі задирок.

Найбільш популярні та ефективні способи видалення кутикули

Важливо стежити за станом шкіри навколо нігтів, якщо вона розростається і з'являються сухі мертві клітини, то від них необхідно своєчасно позбавлятися. Адже розрісся эпонихий починає сохнути і тріскатися, можуть з'явитися небажані задирки, що не тільки псує зовнішній вигляд, а загрожує запальними процесами. Якщо регулярно не видаляти омертвілі клітини, то нігтики з часом будуть рости повільніше, їх форма змінюватися, можуть з'явитися поздовжні смужки, що значно псує зовнішній вид манікюру.

Тому дуже важливо регулярно доглядати за нігтьової шкіркою, щоб уникнути небажаних проблем. Перш за все потрібно робити вчасно манікюр, користуючись послугами досвідченого і перевіреного майстра. Існують ефективні способи видалення кутикули чотирьох основних видів, кожен з яких має свої плюси і мінуси. Кожен вибирає спосіб, найбільш прийнятний особисто для себе.

Класичний манікюр

Виконується з допомогою спеціальних інструментів (щипчики, ножиці, пилочки, лопатки), які обов'язково повинні дезінфікуватися перед роботою. На суху вільному краю нігтика надається бажана форма. Далі ручки слід потримати близько п'яти хвилин у ванні з теплою водою, куди додається мильні засоби, морська сіль, ефірні масла або речовини для розм'якшення. Потім руки і пальчики промокаются полотецем і навколо нігтика рівномірно наноситься засіб для розм'якшення кутикули, витримується рекомендований час і забирається злегка вологою серветкою.

При використанні лопаток пушеров акуратно відсувається эпонихий, а спеціально призначеним сокиркою вичищається грунтовно його тонкий шар, наросший на нігті. Важливо не пошкодити і не подряпати гострим інструментом нігтьове ложе. Була відсунута шкірка обрізається дуже обережно відповідними щипчиками або ножицями. Після проведення даної процедури, місце навколо нігтика живиться спеціально призначеним маслом.

Переваги:

  • Нігтикам надається доглянутий і гідний вигляд;
  • Кращий спосіб видалення эпонихия, сильно наростаючого від природи;
  • Показаний такий манікюр для пошкоджених нігтів або для тих, що ростуть не правильно.

Недоліки:

  • Може виникнути роздратування і інфекція;
  • Високий ризик порізу при недосвідченості і незручному русі;
  • Шкірка після обрізання наростає швидше, знаходячи жорсткість;
  • При неправильному виконанні нігтик може деформуватися.

Європейський манікюр

Виконується ця процедура без використання щипчиків і обрізання эпонихия. Такий вид ще називають сухим або необрізним. Застосовуються для видалення зайвої шкірки спеціальні засоби (кератолики), що містять луги та кислоти. Вони добре розм'якшують нігтьову шкірку, яка з допомогою апельсинової палички швидко і легко відсувається. При цьому шкіру не потрібно розпарювати. Після наноситься засіб для видалення, яке витримується рекомендований час, і шкірку знову обережно відсувають і видаляють паличкою. По завершенню процедури наноситься поживне масло.

Переваги:

  • Безпека і виключення ризику інфікування;
  • Не страждає від травм нігтьова пластина;
  • Видаляються тільки омертвілі шкірні клітини, живі продовжують захищати від зараження.

Недоліки:

  • Складність переходу від класичного виду, яка займає 5 процедур;
  • Тривалий час манікюр буде мати не зовсім ідеальний вигляд.
  • Бразильський манікюр

    Дана процедура відноситься до європейського необрезному типу. Відрізняється тим, що засіб для видалення омертвілої кутикули впливає при вдягнених на руки спеціальних рукавичках. Спочатку нігтики потрібно підготувати видалити покриття, надати їм бажану форму пилкою. Далі особлива кремова емульсія розподіляється всередині рукавичок, так щоб її велика зона потрапила в область эпонихия. Рукавички одягаються, і в них робиться масаж рук, ретельно втираючи емульсію у пальчики. Далі відриваються краю рукавички, звільняючи пальчики, і з допомогою апельсинової палички відсувається і забирається зайва шкірка. Потім одним рухом, немов обволікаючим руку, рукавичка знімається, залишки крему витираються серветкою.

    Переваги:

    • Повна відсутність ризику інфікування та інфікування;
    • Взагалі не травмується шкіра і нігтьова пластина;
    • Харчування шкіри і нігтів корисними вітамінно-мінералами речовинами;
    • Видаляються тільки мертві клітини, а живі продовжують захищати нігтик.

    Недоліки:

    • Не допомагає при запущених випадках і сильно наросла шкірці;
    • Необхідність постійно купувати спеціальні набори для процедури.

    Апаратний манікюр

    Даний вид манікюру набирає з кожним роком все більшу популярність, його пропонують все більше салонів краси. Проводиться він спеціальними апаратами, так званими фрезерами. Перед процедурою немає потреби пом'якшувати шкіру, вона повинна бути абсолютно сухою. При впливі на кутикулу відповідними керамічними насадками, акуратно видаляються тільки її омертвілі клітини, живі не травмуються і продовжують виконувати свої захисні функції.

    Переваги:

    • Відсутність травмування живого эпонихия;
    • Забезпечення ефективного і швидкого результату;
    • Дає ефект навіть у випадку запущеного манікюру.

    Недоліки:

    • Проведення процедури навченими майстрами, найчастіше тільки в салонах;
    • Більш висока вартість, порівняно з іншими способами;
    • В домашніх умовах і при неправильному проведенні можуть бути неприємні наслідки.

    Необхідний догляд за кутикулою в домашніх умовах

    Для того щоб манікюр виглядав красивим і здоровим, обов'язково потрібно доглядати за руками, нігтями і кутикулою в домашніх умовах. Адже навіть самий умілий і досвідчений фахівець не зробить так, щоб тривалий час нігтики були ідеальними, а шкіра навколо них здоровою і доглянутою. Вона вимагає регулярного щоденного зволоження і живлення, в іншому випадку шкіра пересихає, можуть з'являтися задирки і запальні процеси.

    Вдома слід щодня користуватися живильними кремами для рук і нігтів. Наносити їх рекомендовано після кожного контакту з водою, а тим більше після миючих засобів. Всю домашню роботу, пов'язану з водою, побутовою хімією, слід виконувати тільки в рукавичках. Бажано наносити живильний крем на ніч, ретельно, масажними рухами втираючи його в нігтики і шкіру навколо них. Також перед виходом з дому, особливо в холодну погоду, варто нанести на руки жирний живильний крем.

    Рекомендовано вдома також живить кутикулу спеціальними маслами, які зроблять її більш еластичною, в результаті чого вона буде щільніше прилягати до ноготку. Завдяки цьому прискориться зростання нігтьової пластини, її поверхня буде рівною і гладкою. В домашніх умовах можна також робити різні ванночки для рук і нігтів, наприклад, з відваром ромашки, морською сіллю, лимонним соком. Після, якщо є необхідність, розпарений эпонихий слід акуратно відсунути апельсиновою паличкою.

    Основні засоби для догляду за кутикулою

    Сучасний ринок манікюрної індустрії пропонує різноманітні засоби для догляду за кутикулою в широкому розмаїтті. Є такі, які призначені для салонного застосування, використовувані часом проведення різних по виду манікюру. Також пропонуються засоби для щоденного домашнього застосування, доглядають за эпонихием і живлять його корисними речовинами.

    Найпоширенішими засобами для догляду є:

    • Масла. Вони живлять эпонихий, роблячи його еластичним і більш щільним. Забезпечують захист тонкої шкірки від пошкоджень, усувають лущення і сухість, знімають роздратування. Найчастіше до складу входять олії чайного дерева, виноградних кісточок, жожоба, мигдальне, вітамін Е та інші.
    • Крему. Можуть бути як для рук і нігтів, так і спеціально для кутикули. Їх використання добре для профілактики сухості. Креми повинні мати в складі жири, віск (бджолиний, гліцерин, ланолін) і олії, які будуть живити і захищати не тільки шкіру рук, але і тоненьку шкірку навколо нігтів.
    • Бальзами. Сприяють пом'якшенню грубої шкірки навколо нігтика, чинять на неї лікувальну та відновне дію, усувають подразнення і запальні процеси. Допомагають за кілька днів вирішити загальні проблеми.
    • Ремуверы. Забезпечують щадне, швидке і ефективне видалення відмерлих клітин кутикули за рахунок вмісту фруктових лугів і кислот. При цьому живі клітини залишаються і виконують свою основну захисну функцію.

    Інші способи догляду за кутикулою

    Крім застосування перерахованих вище засобів, а також регулярного домашнього догляду, існують і інші способи оздоровлення і надання красивого зовнішнього вигляду ваших пальчиків. Це всілякі спа-процедури для рук, які сприятливо впливають на шкіру і, звичайно ж, кутикулу.

    Особливою популярністю користується процедура, парафінотерапія, яка відновлює, омолоджує і живить шкіру. Вона також дуже сприятливо діє на нігті і эпонихий, оздоровлюючи їх, насичуючи корисними речовинами. Для проведення даної процедури необхідні спеціальні засоби і матеріали – парафинотопка, косметичний парафін, маски для рук і нігтів, рушники, рукавиці.

    Правильний і регулярний догляд за руками і чорнобривцями, зокрема за кутикулою, гарантує кожній представниці прекрасної половини людства ідеальний манікюр. Слідкуйте за своїми ручками, користуйтеся послугами спеціалізованих і досвідчених майстрів, використовуйте якісні засоби по догляду, залишайтеся завжди красивими і в будь-якій ситуації.